Що видає вік жінки в першу чергу? Звичайно-стать, постава, хода! Зморшки, в'ялість шкіри, сивину здалу непомітні, їх можна вміло приховати. А ось сутулість, опущені плечі, «горб вдови» відразу видадуть вік жінки. Природа так розпорядилася, що після 40-ка років жіночий організм стає більш крихким в силу прийдешніх гормональних змін. У цей час відбувається втрата кістковою системою мінеральних речовин, в першу чергу кальцію. Кістки стають менш міцними, розвиваються артрози, остеохондрози. Послаблюється м'язовий корсет, що підтримує хребетний стовп. Це веде до втоми, стомлюваності, неприємних відчуттів і болю в спині, порушення постави. Порушується нормальний сон, часті головні болі, особливо вранці, знижується настрій.

Якщо спосіб життя малорухомий, довго доводиться працювати за комп'ютером або ноутбуком необхідно скоротити цей час, переглянути доцільність численних соціальних мереж, пошукових систем і т.д. Потрібно постійно пам'ятати про поставу і правильну посадку за комп'ютером, не забувати про перерви.

Щоденні прогулянки - відмінний профілактичний засіб від остеохондрозу. Переглянувши свій повсякденний маршрут, можна знайти можливість для пішої прогулянки. Витрачений час окупиться хорошим загальним самопочуттям і зміцнить м'язи спини.

Жінці після 40-ка років необхідно особливо уважно поставитися до вибору взуття. Шпильки, високі підбори, вузькі миси - це, безумовно модно і стильно. Але для здоров'я спини важливе значення має зручність взуття. Взуття на підборах краще залишити для урочистих випадків, або ходити в такому взутті не більше 2 годин на день. Для повсякденного носіння потрібно обрати туфлі і чоботи з висотою каблука не більше 4 см.

Після 40-ка років жінка починає швидко втрачати м'язову масу, це також посилює розвиток остеохондрозу. Запобігти, відсунути розвиток хвороб хребта можливо тільки при активному фізичному навантаженні. У 40 років саме час зайнятися йогою. Вона допоможе не тільки підтримувати в хорошій формі фігуру, але і має терапевтичний ефект при захворюваннях хребта, допомагає розслабитися і ефективно боротися зі стресом. Головна умова здорової спини і гарної постави в будь-якому віці-це регулярність фізичних навантажень, боротьба зі стресами і здоровий спосіб життя.